Jak wybrać odpowiedni oczyszczacz powietrza do domu

Warto zadbać o to, by mieszkanie było czyste i zdrowe. Niestety wśród współczesnych ludzi bardzo często pojawiają się problemy zdrowotne spowodowane alergenami, które pozostają w powietrzu. Takie schorzenia jak astma, alergie pokarmowe czy nawet choroby autoimmunologiczne są często przyczyną reakcji alergicznych u ludzi. Warto pomyśleć o odpowiednim sprzęcie, czyli oczyszczaczu powietrza i uchronieniu się przed tymi problemami.

Co powinien zawierać odpowiedni oczyszczacz do domu?

Odpowiedni oczyszczacz powietrza do domu powinien być wyposażony w filtr HEPA (High Efficiency Particulate Air) lub filtr węglowy. Te filtry wytwarzają ciśnienie, dzięki któremu są w stanie skutecznie usunąć pyły, alergeny i zanieczyszczenia z powietrza. Niektóre oczyszczacze powietrza z silnikiem wiodącym, mogą być wystarczające, gdyż wydzielają do powietrza popłuczyny CO2, które zwalczają drobne zanieczyszczenia, jak i alergeny. Niektóre oczyszczacze wyposażone są w filtr węglowy, który skutecznie usuwa pyły i inne niepożądane substancje z powietrza.

Zalety użytkowania oczyszczacza powietrza w domu

Oczyszczacze powietrza to świetna inwestycja dla każdego, kto chce poprawić jakość powietrza w swoim domu. Robią to, usuwając z powietrza zanieczyszczenia i alergeny, które mogą powodować podrażnienie układu oddechowego i inne problemy zdrowotne.

Istnieje wiele zalet korzystania z oczyszczacza powietrza w domu. Po pierwsze, usunie większość zanieczyszczeń w twoim domu, takich jak kurz, pyłki, dym, sierść i sierść zwierząt. Usuwa również zapachy z rzeczy takich jak gotowanie lub zwierzęta domowe. Jest to ważne, ponieważ wykazano, że osoby mieszkające w domach z oczyszczaczem powietrza rzadziej cierpią na alergie lub objawy astmy niż osoby, które go nie mają.

Jeżeli szukamy odpowiedniego oczyszczacza do domu, warto sprawdzić, czy jego filtr można wymienić. Wielu producentów daje na to 10-letni okres. Niektóre modele mogą być wyposażone w systemy pomiarowo-regulacyjne, które umożliwiają skonfigurowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb. Wyróżnia się trzy główne typy oczyszczaczy: typowy, typ płytkowy i wodny.

Odpowiednie urządzenia do oceny i kupna oczyszczacza

- Zdrowie – oczyszczające powietrze oczyszczacze, zmniejszają ryzyko zachorowania na alergie oraz inne schorzenia związane ze zbyt wysokim poziomem pyłów w powietrzu, w wyniku czego czujemy się lepiej w własnym domu.

- Kondycja sprzętów – niektóre sprzęty narażone są na zużycie przy niewłaściwym doborze wydajności, np. pralki, suszarki.

- Bezpieczeństwo – oczyszczające powietrze urządzenia regulują swoją pracę, dzięki czemu zmniejszają ryzyko zapłonu.