Spotkanie Lechia Gdansk vs Resovia Rzeszów zakończone wynikiem 4-0

W sobotni wieczór, 4 marca 2024 roku o godzinie 17:00, na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk, drużyna Lechii Gdańsk podejmowała Resovię Rzeszów w ramach 22. kolejki I ligi. Mecz ten okazał się jednostronną dominacją gospodarzy, którzy pewnie pokonali rywali z Rzeszowa 4-0. Już na przerwę Lechia prowadziła identycznym wynikiem, nie dając szans ekipie gości.

Relacja z przebiegu meczu piłki nożnej: Lechia Gdańsk - Resovia Rzeszów

Wczorajsze starcie na Polsat Plus Arena w Gdańsku przyniosło widowiskowe starcie pomiędzy drużynami Lechii Gdańsk i Resovii Rzeszów. Gospodarze nie dali szans rywalom, zwyciężając pewnie z wynikiem 4-0.

Mecz rozpoczął się od szybkiego tempa, a już w 5. minucie na tablicy wyników znalazło się nazwisko M. Khlan, który otworzył wynik spotkania na korzyść Lechii Gdańsk. Resovia Rzeszów próbowała odrobić straty, ale w 20. minucie T. Neugebauer podwyższył prowadzenie gospodarzy. Gdy tylko kibice zdążyli się po tym połknąć, Neugebauer ponownie trafił do siatki w 25. minucie, ustalając wynik na 3-0 dla Lechii.

Do szatni obie drużyny schodziły zdecydowanie różnicy. Na dodatek w samej końcówce pierwszej połowy C. Mena zdobył czwartego gola dla gospodarzy, zapewniając im komfortowe prowadzenie 4-0.

Druga połowa meczu nie przyniosła już zmiany wyniku, ale była pełna zaciętych pojedynków. Żółte kartki zostały pokazane zawodnikom obu zespołów, czego efektem były kartki dla Bobceka i Zhelizko z Lechii Gdańsk oraz dla Mikuleca i Lempereura z Resovii Rzeszów. Mimo starań żadna drużyna nie zdołała zmienić rezultatu, a emocje towarzyszyły meczowi do ostatniego gwizdka.

Lechia Gdańsk zasłużenie wygrywa z Resovią Rzeszów 4-0, prezentując wysoką skuteczność i solidną grę zarówno w obronie, jak i ataku. Następne wyzwania czekają obie drużyny, które wkrótce zmierzą się kolejno z nowymi rywalami. Kibice mogą być zadowoleni z widowiska, jakie zafundowali im piłkarze na Polsat Plus Arena.