Tychy 71 - Lechia Gdansk, wynik meczu - 1-3

W sobotę, 5 listopada 2023 roku, na stadionie Miejskim odbył się niezwykle emocjonujący mecz w ramach 14. kolejki I Ligi. Drużyna Tychy 71 zmierzyła się z zespołem Lechia Gdańsk. Od samego początku spotkania obie ekipy prezentowały wysoki poziom futbolu, jednak to goście wyszli zwycięsko z tej rywalizacji. Ostateczny wynik meczu to 1-3 na korzyść Lechii Gdańsk . Już w pierwszej połowie goście objęli prowadzenie, a mimo starań gospodarzy nie udało im się odrobić strat. Drużyna Lechii Gdańsk utrzymała przewagę do końca spotkania, zdobywając kolejne dwa gole i zapewniając sobie zwycięstwo. .

Następne mecze

Dla Tychy 71: GKS Katowice, Nieciecza, Górnik Łęczna.

Dla Lechia Gdansk: Wisla Krakow, Arka Gdynia, Miedz Legnica.

Sprawozdanie z meczu

Wczorajszy mecz na Stadionie Miejskim był pełen emocji i zwrotów akcji. Drużyny Tychy 71 oraz Lechia Gdansk zaprezentowały wysoki poziom futbolu, a kibice byli świadkami wyrównanej rywalizacji.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana, jednak to goście z Gdańska jako pierwsi wpisali się na listę strzelców. M. Khlan ustalił wynik na 0-1 w 24. minucie meczu, dając swojej drużynie przewagę na przerwę.

Po przerwie gospodarze postanowili odwrócić losy meczu i szybko udało im się doprowadzić do wyrównania. B. Spiaczka w 52. minucie wykorzystał dogodną sytuację i pokonał bramkarza Lechii. Jednakże radość kibiców Tychów nie trwała długo, gdyż już dwie minuty później R. Kapic przywrócił prowadzenie ekipie z Gdańska.

Lechia Gdansk nie zamierzała spocząć na laurach i w 61. minucie T. Bobcek ustalił wynik na 1-3, co było już ostatecznym ciosem dla gospodarzy. Mimo starań, Tychy 71 nie zdołały odrobić strat, a mecz zakończył się porażką 1-3.

Na boisku nie brakowało też emocji, czego dowodem była rekordowa liczba kartek - aż 10 żółtych kartek dla gospodarzy oraz 2 dla przeciwników. Dodatkowo, w doliczonym czasie gry N. Nedic otrzymał drugą żółtą kartkę, a tym samym czerwoną, co tylko pogorszyło sytuację Tychy 71.

Mecz sędziował .

Następne mecze zapowiadają się równie emocjonująco, zatem kibice obu drużyn mogą spodziewać się kolejnych zaciętych spotkań.